Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбувся Круглий стіл «Лікар, професійна спільнота, влада: правові засади взаємодії»!

Відбувся Круглий стіл «Лікар, професійна спільнота, влада: правові засади взаємодії»!

Оплата членських внесків

Відбувся Круглий стіл «Лікар, професійна спільнота, влада: правові засади взаємодії»! 06.11.2018

Відбувся Круглий стіл «Лікар, професійна спільнота, влада: правові засади взаємодії»!

«Лікар, професійна спільнота, влада: правові засади взаємодії», - саме так називався Круглий стіл, організований Комітетом ААУ з медичного і фармацевтичного права спільно з кафедрою адміністративного права та навчально-науковим центром медичного права КНУ імені Тараса Шевченка.

Захід, який відбувся 5 листопада 2018 року в стінах «червоного корпусу» університету, зібрав адвокатів, лікарів, менеджерів охорони здоров’я, науковців.

Прикметно, що він став продовженням Круглого столу «Ліцензування і акредитація медичної практики: що нового і чого чекати?», проведеного Комітетом ААУ з медичного і фармацевтичного права 18 вересня 2018 р.

Цього разу у фокусі уваги учасників було професійне ліцензування лікарів, запровадити яке пропонує Міністерство охорони здоров’я України. Фахівці обговорили проект відповідної Концепції, поділилися своїми зауваженнями, ідеями та пропозиціями.

Особлива увага була приділена участі професійних лікарських асоціацій в реформі охорони здоров’я. А їх чимало: тільки в стоматології налічується 83 професійних асоціації.

Зараз часто наголошується на необхідності більш активної ролі професійної спільноти, проте організаційно-правові механізми такої участі наразі не вироблені. Тож адвокатам є що порадити лікарям.

Те ж саме стосується і запровадження лікарського самоврядування, моделі і порядок якого гаряче дискутуються в медичних і управлінських колах.

Не менш важливим є питання безперервного професійного розвитку медиків. І тут знову-таки досвід адвокатів може стати в пригоді.

Свої думки та пропозиції висловили адвокати Радмила Гревцова і Руслан Совершенний, вчений-адміністративіст Олексій Проневич, лікар та юрист Світлана Дутчак, керівники професійних лікарських асоціацій і одночасно - представники наукової медичної спільноти Тетяна Знаменська, Лариса Філіпенкова, Тетяна Гарник, лікарі та експерти у сфері управління охороною здоров’я Станіслав Ханенко і Костянтин Надутий, лікарі й громадські діячі Іван Сорока і Дмитро Вернигор та інші.

Відзначимо, що заходи, організовувані Комітетом ААУ з медичного і фармацевтичного права, присвячені злободенним питанням та збирають представників різних професій і різних точок зору, але завжди відбуваються у толерантній атмосфері і завершуються конструктивними пропозиціями.

Асоціація адвокатів України висловлює вдячність всім учасникам та доповідачам круглого столу за участь. 

До нових зустрічей!

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ