Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбувся Південноукраїнський Форум ААУ

Відбувся Південноукраїнський Форум ААУ

Оплата членських внесків

05.08.2012

Відбувся Південноукраїнський Форум ААУ

З 27 по 29 липня 2012 року в м. Одеса проходив Південноукраїнський форум Асоціації адвокатів України.

Липнева Одеса зібрала адвокатів з різних регіонів України. Приводом для зустрічі став Південноукраїнський Форум Асоціації адвокатів України, який пройшов в у стінах одного з провідних юридичних вузів України - Національного університету «Одеська юридична академія». Захід дав можливість обмінятися досвідом, обговорити останні новели законодавства та судової практики. Форум став можливим за підтримки Юридичної фірми «АНК», інформаційної підтримки Ради адвокатів України, Асоціації правників України, інформаційних партнерів заходу «Юридична газета», «ЮрЛІГА».

У роботі Південноукраїнського Форуму ААУ взяли участь близько 50 адвокатів з різних регіонів України, зокрема: Дніпропетровська, Донецька, Запоріжжя, Києва, Одеси, Херсона і Хмельницького.

Перший день роботи Південноукраїнського Форуму ААУ розпочався з привітання Президента Асоціації адвокатів України Дмитрієвої Ольги Леонідівни. Привітавши учасників заходу Президент ААУ побажала ефективної роботи, представила модераторів та доповідачів, запросила всіх присутніх на вересневий форум Асоціації адвокатів України «Адвокатура України. Київські дзвони».

Модератором першого дня Форуму стала Анжеліка Сицько, адвокат, Член Правління Асоціації адвокатів України, Голова Комітету з кримінального права та процесу Асоціації адвокатів України, Партнер ЮФ «Гвоздій та Оберкович».

Відповідно до програми форуму першим доповідачем став Микола Сорочинський, магістр права, к.ю.н. старший юрист Юридичної фірми "АНК". Доповідь пана Сорочинського була присвячена темі "Закон «Про морські порти» та його вплив на формування державно – приватного партнерства у портовій галузі".

Актуальність даної теми для морських південних регіонів стає цілком зрозумілою, оскільки провідною галюззю юридичної практики для юристів південного регіону є морське право.

Ростислав Кравець, адвокат, Старший партнер Адвокатської компанії "Кравець, Новак та партнери", будучи другим доповідачем, звернув увагу на вкрай важливу та проблематичну тему: "Особливості підготовчого етапу судового провадження у спорах, що виникають з кредитних правочинів. Тактика досудового врегулювання. Деякі практичні аспекти збору доказової бази."

Пан Кравець пролив світло на новели судової практики, які допомогли захистити права позичальників в світлі Постанови Верховного Суду України від 04 липня 2012 року. Завдяки цій Постанові стало зрозумілим, що підвищення відсоткової ставки без згоди позичальника порушує його права, а тому суди України будуть рахуватися з практикою Верховного Суду України.


    

Тарас Розпутенко , Старший юрист ЮФ «Гвоздій та Оберкович» розповів про "Новели Митного кодексу України. Перерозподіл нормотворчих, контролюючих та регуляторних повноважень."

Анжеліка Сицько, адвокат, Член Правління Асоціації адвокатів України, Голова Комітету з кримінального права та процесу Асоціації адвокатів України, Партнер ЮФ «Гвоздій та Оберкович» доповідала перед присутніми тему: "Змагальність сторін на стадії досудового слідства у кримінальному процесі."
Після палких дискусій, обміну думками та підсумків роботи першого дня Форуму учасники могли насолодитися морською прогулянкою на яхті "Atalante" вздовж одеського узбережжя і обговорити актуальні юридичні проблеми у неформальній обстановці.


Кульмінацією морського круїзу стала незабутня можливість пірнути у відкрите море!


Не дивлячись на втому від активного відпочинку, учасники Форуму бадьоро очікували нових доповідей. І не дарма.


Модерувати другий день Південноукраїнського Форуму ААУ охоче погодилась Олена Павлова, партнер АК «Павлова, Ярош та партнери», адвокат, член Правління Асоціації адвокатів України, Голова Комітету з приватного та публічного права Асоціації адвокатів України.

Учасники Форум мали можливість підвищити свій фах у сфері інтелектуальної власності, це стало можливим завдяки доповіді Миколи Потоцького, який присвятив свій виступ темі: "Роль адвоката в кримінальних справах про порушення прав інтелектуальної власності". Дана доповідь не стала виключенням, як і попередні вона викликала дискусію. Але дане обговорення відрізнялося тим, що усі присутні відчули себе не сторонніми слухачами, а у ролі користувачів об'єктів, захищених правами інтелектуальної власності.Не менш цікавою темою стала тема "Практичні аспекти визнання та приведення у виконання  іноземних арбітражних рішень в Україні", яку фахово висвітлив Артем Волков, адвокат, старший юрист Юридичної фірми "АНК". Інетерес, викликаний доповіддю пана Волкова, пояснюється тим, що не кожен практикуючий юрист, у своій практиці зтикається з виконанням арбітражних рішень, а тим паче рішень іноземних арбітражів. На рівні проблем даної галузі, вигідно відрізнялися професійні поради для адвокатів, які охоче надав доповідач.


Селютін Андрій, адвокат, Член Правління Асоціації адвокатів України, Керівник Південноукраїнського відділення Адвокатської компанії «Арцінгер» висвітлив важливу тему для практикуючих адвокатів. "Кримінальна відповідальність топ-менеджерів за законодавством України" надзвичайно складна практика, яка має свої особливості і відмінності між приватно-правовою сферою та сферою державно-правовою.

Передостанньою стала тема "Арбітражне застереження та право, яке застосовуватиметься по спорах, що виникають у зв’язку із затопленням судна", яку висвітлив, Максим Капеліст, адвокат Юридичної компанії "Юрлайн".

На завершення Південноукраїнського Форуму Асоціації адвокатів України у Программі заходу залишалась, мабуть, одна з найскладніших тем юриспруденції "Проблематика інституту регресу в цивільному законодавстві України. Практичні аспекти правозастосування інституту регресу в Україні. (відшкодування моральної шкоди). Порівняльний аналіз із законодавством країни ЕС та США. Огляд судової практики." Пані Павлова надзвичайно захопливо розповіла про цей важливий інститу цивільного права. Зала не сумувала: на фоні юридичної практики, вміло переплітались юридичні жарти про кмітливість клієнтів на Заході, які потрапляють у кумедні, але непрості ситуації, в яких доводять наявність моральної шкоди.


Асоціація адвокатів України висловлює особливу подяку Юридичній фірмі «АНК» та інформаційним партнерам заходу -  виданню «Юридична газета» та порталу «ЮрЛІГА», Раді адвокатів України, Асоціації правників України.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ