Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбулось квітневе засідання Клубу майбутніх адвокатів Асоціації адвокатів України

Відбулось квітневе засідання Клубу майбутніх адвокатів Асоціації адвокатів України

Оплата членських внесків

20.04.2012

Відбулось квітневе засідання Клубу майбутніх адвокатів Асоціації адвокатів України

18 квітня 2012 року відбулось чергове засідання Клубу майбутніх адвокатів Асоціації адвокатів України, на котре були винесені наступні теми: „Питання практики вирiшення спорiв про визнання правочинiв недiйсними” та „Вчинення правочину без відповідного дозволу (ліцензії). Визнання угод недійсними. Взаємопов’язаність з порушенням кримінальної справи”.

Розпочала  засідання Дубчак Леся Сергіївна, адвокат,  к. ю. н., керівник Клубу майбутніх адвокатів, яка провела короткий екскурс нововведень та змін у законодавстві України за останні тижні.

Із темою  „Питання практики вирiшення спорiв про визнання правочинiв недiйсними” виступила адвокат Бондаренко Валентина Іванівна.

Так, достатньо детально було розглянуто питання визнання правочинів недійсними. Зокрема, доповідач постатейно нагадала теорію цивільного права в частині визнання правочинів недійсними та навела чимало прикладів з практики розв’язання даних спорів господарськими судами. Доповідачем було підкреслено, що це питання, окрім законодавства, регламентується Постановою Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 2009 року № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними».

Жвавий інтерес та дискусію викликав один з cудових процесів, що стосувався визнання недійсним право чину, вчиненого під впливом обману (ст. 230 Цивільного кодексу України).

Член Ради Київського міського відділення ААУ, адвокат Сухомлінова Наталія Іванівна провела  майстер-клас на тему: „Вчинення правочину без відповідного дозволу (ліцензії). Визнання угод недійсними. Взаємопов’язаність з порушенням кримінальної справи”. Пані Сухомлінова навела справу з власної практики та розклала по полицям усі обставини та факти, слабкі і сильні позиції адвоката у даній справі. Примітним був той факт, що справа стосувалась особливого предмету договору поставки – зенітно-керованих ракет. Адвокат Сухомлінова наголосила, що потрібно детально вивчати юридичну практику та правові позиції вищих судів, у тому числі і ті, що викладені в Постановах Пленуму Верховного Суду України, а також ретельно збирати доказову базу .

Присутні отримали практичні рекомендації на вищезгадану тематику. Очевидним є той факт, що практичні навички є необхідною складовою формування майбутніх адвокатів, а тому корисні майстер-класи стають невід’ємною складовою засідань КМА.

Засідання Клубу майбутніх адвокатів ААУ також відвідала в якості слухача голова Секції з питань корпоративного права та банкрутства ААУ, адвокат Вікторія Терещенко, інші адвокати.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ