Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Ярослав Зейкан звернув увагу адвокатів на важливість роботи зі свідками

Ярослав Зейкан звернув увагу адвокатів на важливість роботи зі свідками

Оплата членських внесків

16.02.2013

Ярослав Зейкан звернув увагу адвокатів на важливість роботи зі свідками

          16 лютого 2013 відбувся авторський майстер-клас Ярослава Зейкана в рамках Постійно-діючого семінару Асоціації адвокатів України на тему: «Адвокат у кримінальній справі: експертиза в арсеналі захисту; участь захисника в суді. 
          На семінарі, Ярослав Павлович акцентував увагу на необхідності роботи зі свідками, тому що свідки своїми показаннями, можуть як допомогти обвинуваченому, так і зашкодити. «Він нічого не знає, але дуже багато може сказати» - такою приказкою доповідач висловив можливу поведінку свідка. 
          Ярослав Зейкан розповів про використання методів психодрами та фокус-груп при роботі зі свідками та підготовці до судового процесу. Ці методи успішно використовує , зокрема, відомий і найбільш успішний американський адвокат Джеррі Спенс. Також, автор майстер-класу нагадав учасникам про систему «ПЛОД», яка стала більш актуальною після прийняття нового Кримінального процесуального кодексу. «Свідки повинні знати, як себе вести при допиті, як фільтрувати питання, правильно відповідати на них і уважно читати підписувані ними протоколи» - зазначив доповідач. 
          Звернуто увагу на те, як важливо обрати позицію захисту і не змінювати її. Було наголошено і на переваги позиції мовчання за певних ситуацій, які виникають у судовому процесі. Останню бажано застосовувати на стадії досудового слідства, тому що «в суді доцільно давати свідчення, щоб допомогти судді розібратися у справі і винести відповідний вирок» - констатував відомий адвокат. 
          Щодо експертизи, автор майстер-класу порекомендував адвокатам наполягати на її проведенні тільки в тому випадку, якщо сторона захисту впевнена в її позитивних результатах, а для цього необхідно отримати попередній висновок фахівців. 
         Підводячи підсумки, відомий адвокат порадив вчитися мислити наперед, передбачати наслідки своїх дій, загалом - «бути завжди на крок попереду».

Тема наступного семінару: «Адвокат у кримінальній справі: особливості розгляду справи в суді присяжних; участь у дебатах».
Дата проведення: 16.02.2013
Час проведення:11-00-14-15
Реєстрація за тел.: +38 (044) 491-69, 38 (067) 239 86 90, 38 (095) 505 36 89
Більш детальна інформація на сайті: http://uaa.org.ua/postiyno-diyuchiy-seminar/
Взяти участь у заході можуть всі бажаючі.

         

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ