Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Микола Погорецький дав рекомендації адвокатам щодо застосування нового КПК

Микола Погорецький дав рекомендації адвокатам щодо застосування нового КПК

Оплата членських внесків

20.02.2013

Микола Погорецький дав рекомендації адвокатам щодо застосування нового КПК

      На Постійно-діючому семинарі, присвяченому застосуванню нового КПК України, виступив  відомий науковець у галузі права - Погорецький Микола Анатолійович,  доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри правосуддя, голова спеціалізованої вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат, Заслужений діяч наук та техніки України. 
     Нагадаємо, що Погорецький Микола Анатолійович працював на слідчих, оперативних, науково-викладацьких та керівних посадах в СБУ та РНБОУ. 
    На семинарі обговорювались основні проблеми захисника, представника у доказуванні під час досудового розслідування: збирання доказів, використання результатів гласних та негласних слідчих дій, відкриття матеріалів кримінального провадження.
   Погорецький Микола Анатолійович розповів про проблеми застосування негласних слідчих дій. 
   Доповідач наголосив, що "спростувати доказ в кримінальному процесі легко, підготований адвокат може "поламати" будь-який доказ у справі, оскільки форма протоколу не є чіткою". Для цього адвокат повинен ставити питання, чи були підстави для проведення оперативно-розшукового заходу, а при проведенні негласних слідчих дій – чи можна було отримати ту чи іншу інформацію іншим способом.
  Т
акож, на думку Миколи Анатолійовича, «Слідчий повинен фіксувати в кримінальній справі абсолютно всі дії, усі показання свідків».
 П
остійний доповідач семінарів – Олена Костюченко зауважила, що до всіх бланків протоколів, розроблених МВС України, було включено посилання на ч. 3 ст. 66 КПК. Отже, якщо протоколи будуть підписуватися адвокатами без відповідних застережень, то таємницею слідства буквально стане все. Порушене питання викликало жваву дискусію серед присутніх, і резюмуючи його обговорення, Микола Погорецький зазначив: "Чим більше конкретних обгрунтованих зауважень буде внесено адвокатом до протоколу, тим краще". 
   Також, Олена  Костюченко звернула увагу учасників на статтю 97 «Показання з чужих слів», назвав її «шедевром» нового КПК. Згідно цієї статті, будь-яку людину можна засудити з показання з чужих слів. «Протидією таким показанням буде відсутніть погодження з боку сторони захисника» - зазначила доповідач.
     На завершення семінару, учасники привітали Олену Костюченко з Днем народження. 
     Асоціація продовжує залучати найкращих адвокатів, науковців, провідних представників правоохоронних органів для роз’яснення практичних питань нового КПК та запрошує учасників на новий семинар, який відбудеться 27 лютого 2013 року.
     Тема семінару: «Особливості участі захисника, представника у доказуванні під час судового кримінального провадження».
     Реєстрація за тел. 38 (044) 491-69-71, 38 (067) 239 86 90, 38 (095) 505 36 89 
      Детальна інформація на сайті: http://uaa.org.ua/postiyno-diyuchiy-seminar/ 


 

 

 Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ