Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Засідання Секції інтелектуальної власності

Засідання Секції інтелектуальної власності

Оплата членських внесків

15.02.2013

Засідання Секції інтелектуальної власності

14 лютого ц.р. відбулось чергове засідання Секції інтелектуальної власності Асоціації адвокатів України, присвячене проблемам охорони та захисту незареєстрованих комерційних позначень. Вже традиційно, захід відбувся за сприяння Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України та Юридичної компанії «Чернобай та Партнери».

Тематика засідання обумовлена зростаючою кількістю сорів, пов’язаних із намаганням суб’єктів господарювання захистити комерційні позначення, які використовуються ними у підприємницькій діяльності, та які, з певних причин, не були зареєстровані в установленому порядку. 

Зазначена проблематика у переважній більшості актуальна для іноземних компаній, які, не реєструючи свої торговельні марки та не здійснюючи безпосереднє господарювання на території України, поставляють товари, марковані певними позначеннями. В той же час, кмітливі посередники, як правило агенти чи дистриб’ютори, набувають правову охорони на такі об’єкти з метою подальшого перешкоджання діяльності таких компаній. 

Останнім часом частішають і інші прояви згаданої проблеми, а саме конкуренти реєструють на своє ім’я чи на ім’я підставних осіб елементи дизайну, які використовуються добросовісними суб’єктами господарювання для підсилення ідентифікаційної функції своїх зареєстрованих торговельних марок. 

Саме шляхам вирішення зазначених проблем і було присвячене засідання Секції. Слід зазначити, що захід традиційно зібрав адвокатів, патентних повірених, судових експертів, а також науковців і фахівців-практиків у сфері інтелектуальної власності.

Доповідачами засідання виступили:
- Олег Чернобай, адвокат, член правління Асоціації адвокатів України, 
- Тетяна Ромат, кандидат наук з державного управління, головний спеціаліст відділу розслідувань недобросовісної конкуренції Антимонопольного комітету України; 
- Вадим Ресенчук, головний спеціаліст відділу організації судового захисту прав ДП «Український інститут промислової власності».

До дискусії долучились відомі фахівці Петро Боровик, патентний повірений України, судовий експерт, член правління Асоціації патентних повірених України, та Леонід Черепов, адвокат, патентний повірений України, Заступник Голови з питань промислової власності Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України. 

Експерти обговорили порушену проблематику, зокрема, акцентували увагу на перспективі визнання «комерційного позначення» самостійним об’єктом права інтелектуальної власності. Як зазначили доповідачі, правові підстави зазначеної позиції закладені у Конвенції про заснування Всесвітньої організації інтелектуальної власності. 

Крім того, аналізуючи захист незареєстрованих комерційних позначень, особливу увагу було приділено адміністративному порядку, який здійснюється Антимонопольним комітетом України, відповідно до Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Фахівці Антимонопольного комітету України детально проаналізували положення згаданого закону та надали учасникам практичні рекомендації щодо підготовки відповідного звернення до Антимонопольного комітету України та формування доказової бази. 

Секція інтелектуальної власності виловлює вдячність за сприяння у проведенні засідання Олександру Дорошенку, к.ю.н., судовому експерту, заступнику директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України та Олегу Чернобаю, адвокату, члену правління Асоціації адвокатів України.
Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ