Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбулася прес-конференція присвячена впровадженню в Україні інноваційного проекту «Електронний суд»

Відбулася прес-конференція присвячена впровадженню в Україні інноваційного проекту «Електронний суд»

Оплата членських внесків

26.06.2013

Відбулася прес-конференція присвячена впровадженню в Україні інноваційного проекту «Електронний суд»

26 червня 2013 року о 13.30 в УНІАН відбулася прес-конференція Голови ДСА України Кирилюка Р. І. та генерального директора ДП «Інформаційні судові системи» Богданова Л. В., присвячена впровадженню в Україні інноваційного проекту «Електронний суд».

В прес-конференції взяла участь адвокат, член Асоціації адвокатів України Батюсь Тетяна Василівна.

Розпочав конференцію голова ДСА України Кирилюк Р. І. та коротко розповів про сутність проекту «Електронний суд» та етапи впровадження, а саме:
1-й етап – надсилання судами копій процесуальних документів в електронному вигляді учасникам судового процесу (реалізується);
2-й етап – список справ, призначених до розгляду на веб-порталі судової влади (триває тестова експлуатація);
3-й етап – смс-повістки (буде реалізовано у липні 2013 року);
4-й етап – надсилання учасниками судового процесу в електронному вигляді позовних заяв (заяв, апеляційних та касаційних скарг) та інших документів до суду (реалізація планується на кінець 2013-2014 рр.).

Кирилюк Р.І. повідомив, що метою впровадження даного проекту є формування електронних судових справ та доступ учасників судового процесу до них через веб-інтерфейс, наслідком чого буде економія часу та коштів як суду, так і учасників судового процесу.

Продовжив прес-конференцію генеральний директор ДП «Інформаційні судові системи» Богданов Л. В., який розповів про деякі технологічні моменти впровадження даного проекту, а саме: створення персональних поштових скриньок учасників судового процесу через спеціально зареєстрований веб-портал, створення віртуального кабінету користувача, де він матиме можливість зберігати у зашифрованому форматі свої документи, та порядок реєстрації користувачів.

Після виступу даних посадових осіб учасники прес-конференції мали можливість задати питання та отримати кваліфіковану відповідь. Зокрема, у відповідь на запитання щодо можливості надіслання електронних документів, в той час як закон вимагає подання оригіналу з мокрою печаткою, пан Кирилюк Р.І. відповів, що у такому випадку необхідно подавати паралельно і електронні, і документи з мокрими печатками. На запитання щодо захисту віртуального кабінету користувача пан Богданов Л.В. довів до відома, що система захищена надійно та випадків несанкціонованого втручання на даний час не зареєстровано. Також на ряд запитань щодо технічних можливостей системи доповідачі повідомили, що «Електронний суд» передбачає автоматичний обмін інформацією та включення функції переадресації, щодо надсилання смс-повідомлень, то тестові випробування показали, що всі телефонні оператори підтримують даний формат смс-повідомлень, а також система передбачає функцію автоматичної транслітерації.

Підсумовуючи зустріч, пан Кирилюк Р.І. наголосив на тому, що система тільки почала працювати, тому є ще ряд практичних проблем, які будуть вирішуватись в процесі її функціонування, крім того, повідмив, що наразі ДСА буде проводити активну роз’яснювальну роботу серед потенційних учасників судових процесів для дієвого впровадження проекту «Електронний суд» в життя.

Також нагадуємо, що 17.06.2013 року Асоціацією адвокатів України направлено звернення голові ДСА Кирилюку Р.І. з проханням прийняти уповноваженого представника Асоціації для проведення роз’яснювальної роботи щодо впровадження проекту «Елекронний суд», після цього Асоціацією планується спільно з представником ДСА провести семінар щодо вирішення практичних проблем впровадження проекту. Про дату та час такого семінару буде обов’язкового повідомлено.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ