Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва презентувала пропозиції та зауваження щодо питань проходження стажування

Президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва презентувала пропозиції та зауваження щодо питань проходження стажування

Оплата членських внесків

04.07.2013

Президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва презентувала пропозиції та зауваження щодо питань проходження стажування

03 липня 2013 року відбувся Круглий стіл на тему «Стажування як шлях до самостійної адвокатської діяльності та підґрунтя посилення професіоналізму адвокатів», під час якого Президент Асоціації адвокатів України Дмитрієва Ольга Леонідівна презентувала пропозиції та зауваження Асоціації щодо питань проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Уважно вивчивши дане питання, вислухавши різні думки, Асоціація адвокатів України внесла наступні побажання та пропозиції щодо питань стажування:

1. Змінити організатора стажування.

Ініціювати внесення змін в ст. 10 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05 липня 2012 року та зробити організаторами стажування кваліфікаційно-дисциплінарні комісії регіонів замість рад адвокатів регіонів. Оплата стажування повинна відповідно йти на рахунок КДКА регіону. Для таких змін існують наступні причини. Кваліфікаційно-дисциплінарні комісії регіонів:        
- бачать, що треба стажеру;  
- бачать, які адвокати можуть бути наставниками;
- вони приймають захист у стажерів.
 Стажування є складною частиною процедури отримання професії, фактично це друга частина іспиту. Ради адвокатів регіонів не мають відношення до організації іспитів, тому необхідно передати цю функцію з їх компетенції до компетенції КДКА регіонів.

2.  Оплата стажування.

Встановлена Положенням «Про стажування» централізація питань стажування і схема оплати не притягне в адвокатуру нових адвокатів і порушить регіональну політику існування адвокатури, внаслідок її централізації та скупчення у великих обласних центрах. Це дуже важливий момент. Для того, щоб заробити такі кошти, майбутні адвокати будуть вимушені їхати у великі міста і великі обласні центри для заробляння грошей. Сума, яку має сплатити стажер, повинна бути адекватною. Якщо стажування триває 6 місяців, то сума не має перевищувати 6 мінімальних заробітних плат. А також сума у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат повинна нараховуватись керівнику стажування, сума у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат – Раді Адвокатів України, сума у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат – КДКА регіонів. Також є пропозиція дозволити розстрочку сплати.

3.  Програма стажування.

Програма стажування не повинна бути уніфікованою, а має розроблятися індивідуально стажером та керівником, після чого затверджу ватися КДКА.

 4. Час проведення стажування.

  Стажування має проходити в робочий час адвоката, тому що в процесі стажування стажер повинен супроводжувати адвоката під час його роботи, отримувати, в першу чергу, практичні знання та навички, а не курс теоретичних лекцій.

5. Наставники.  

Наставником може бути будь-який адвокат, який відповідає вимогам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 5 липня 2012 року, має понад п’ять років стажу, а також за умови його згоди. Тобто в цьому питанні не м оже бути ніяких додаткових принципів відбору, окрім стажу, згоди адвоката та кількості стажерів. Тобто турбує тенденція започаткувати радами адвокатів відбір наставників по якімсь додатковим критеріям. Як було вказано раніше,
функцію закріплення наставників треба передати до компетенції КДКА регіонів, відповідно і реєстр наставників має вестись КДКА. 

Пропозиції, надані Ольгою Дмитрієвою, знайшли позитивний відгук серед учасників Круглого столу.
Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ