Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбувся перший семінар-тренінг для адвокатів

Відбувся перший семінар-тренінг для адвокатів

Оплата членських внесків

30.10.2012

Відбувся перший семінар-тренінг для адвокатів

25 жовтня 2012 року в приміщенні готелю «Санкт-Петербург» було проведено перший практичний семінар-тренінг для адвокатів, присвячений основним новелам нового Кримінально-процесуального Кодексу України, Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».


З доповідями виступили провідні науковці, адвокати: к.ю.н., адвокат, керівник КМА ААУ Леся Дубчак, адвокат, к.ю.н., доцент кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Костюченко та Анжеліка Сицько,  адвокат, керівник практики кримінального права ЮФ «Гвоздій та Оберкович», член Правління ААУ, голова Комітету з кримінального права та процесу ААУ.

З привітанням до присутніх звернулась Анна Аксьонова, виконавчий директор ААУ. Першою з доповідю виступила Леся Дубчак. У своїй доповіді вона розкрила сутність положень Кодексу щодо професійних прав та обов’язків адвокатів, а також звернула увагу присутніх на зміст гарантій адвокатської діяльності, закріплених в Законі України про адвокатську діяльність. Великим зрушенням в новому Кодексі, на її думку, є саме закріплення принципу верховенства права.

Про оновлену термінологію КПК адвокатам розповіла Олена Костюченко, наприклад: відтепер термін «кримінальна справа» трансформується в «кримінальне провадження», «злочин» − в «кримінальне правопорушення», «слідчі дії» − в «розшукові дії». Пані Костюченко також зауважила про створення в Кодексі такої новели як інститут примирення, що є зовсім нехарактерним для України, адже наразі нормативно-правовий акт, який регулював би процес медіації, в українському законодавстві відсутній.

В КПК також передбачено домашній арешт, абсолютно новий запобіжний захід, який став альтернативою попереднього − взяття під варту. Чи буде домашній арешт цілодобовим або протягом встановленого часу, визначає суд.

З новими вимогами до законності доказів та новими критеріями до розміру застави, порядком присутності адвоката під час слідчих дій та під час допиту клієнта, присутніх ознайомила Анжеліка Сицько.

Підбиваючи підсумки семінару та даючи загальну оцінку новому КПК, пані Сицько зазначила: «Новий Кодекс більшою мірою забезпечує надання реальної правової допомоги. Відтепер значно розширено обсяг повноважень прокурора, але в той же час вирішення справи залежить від сумлінності адвоката».

Семінар став вдалим початком серії семінарів-тренінгів для адвокатів. Ще більше актуальних питань, пов’язаних з новим Кримінальним процесуальним кодексом України, ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», надання безоплатної вторинної правової допомоги буде винесено на обговорення вже під час наступних зустрічей, головна мета яких – підвищення професійного рівня адвокатів.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ