Карта сайту > Головна> Обличчя адвокатури> Обличчя адвокатури - Галина Ковбасинська

Обличчя адвокатури - Галина Ковбасинська

     Ковбасинська Галина Василівна
 

     Секретар ВККА при Кабінеті Міністрів України,
     Голова КДКА Київської області.

 

 1. Галино Василівно, професія «адвокат» – це покликання?
 Це не лише покликання – це стан душі.


2. З чого починалася Ваша кар’єра у сфері адвокатури?
Працюючи економістом на одному підприємстві протягом п’яти років, увесь цей час я була засідателем. Поступово адвокати розгледіли в мені бажання та покликання до професії – і вже з 1970 року я працюю адвокатом.

3. У чому полягає головний секрет успіху в адвокатській діяльності?
По-перше, потрібно любити професію. По-друге, з повагою ставитися до тих, хто до Вас звертається по допомогу. Не треба одразу думати, що перед Вами злочинець. До Вас приходить  людина, яка десь оступилася, у якої сталося якесь нещастя. Повага – це найголовніше.
 
4. На Ваш погляд, умови для адвокатської діяльності були більш сприятливими за часів Радянського Союзу чи сьогодні, в незалежній Україні?
Без сумніву, тоді було все по-іншому: ми повинні були звітувати за кожну справу, були зв’язані досьє, яке підлягало перевірці, ми знали, що є комісія з якості, яка прийде і перевірить нас. Дійсно, було багато перевірок. І цей контроль заважав. Сьогодні безконтрольність породжує свободу, якою користуються абсолютно усі. Але не всі її використовують належним чином.

5. Ваша оцінка проекту Закону України «Про адвокатуру»?
Я можу дати оцінку тільки нинішньому Закону України «Про адвокатуру». Прекрасний закон! І було б краще не змінювати закон, яким успішно користуються з 1992 року, повністю, а внести до нього деякі доповнення щодо роботи адвокатів, зокрема: соціальні, організаційні, можливо, питання членства в нашій професії.

6. Верховна Рада прийняла 253 голосами «за» в першому читанні проект № 9700 нового Кримінально-процесуального кодексу, який отримав позитивну оцінку Венеціанської комісії. На Ваш погляд, які головні переваги нового КПК?
Здавалося б, в новому КПК адвокатам надано багато свободи. Але, безумовно, ми бачимо в ньому контроль, який ставитиме перешкоди. Я, наприклад, підтримую проведення попереднього слідства і вважаю його необхідним. Поки не буде встановлено практики, уявити роботу без нього мені досить важко.

7. Як Ви оцінюєте положення проекту № 9700 нового КПК, відповідно до якого захисником в судовому процесі може бути лише адвокат?
А також, яка Ваша думка стосовно популярної сьогодні позиції щодо введення аналогічного правила і в цивільному процесі?
Я повністю підтримую це положення. На мою думку, надання права на здійснення захисту в судовому процесі як родичам підсудного, так і людині, яка володіє лише елементарними правовими знаннями, було просто помилкою.
 Введення аналогічного правила в цивільному процесі я також схвалюю: будь-які судження, висловлення своєї позиції повинні ґрунтуватися на законі.

8. Яка на сьогоднішній день перспектива побудови в Україні дійсно правової держави?
Мені здається, для цього повинні пройти цілі покоління, адже наше суспільство ще зовсім неготове. Перш ніж говорити про повагу громадян до закону, потрібно побудувати людські відносини, гідне ставлення громадян до себе та один одного. Поки що у нас цього немає. Звісно, ми все одно прагнемо побудови правової держави.

Інтерв'ю проводила Анна Аксьонова

 

ГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ