Карта сайту > Головна> Попередні заходи> Відбувся 8th Kyiv Criminal Law Forum!

Відбувся 8th Kyiv Criminal Law Forum!

Відбувся 8th Kyiv Criminal Law Forum!

Відбувся 8th Kyiv Criminal Law Forum!

7 грудня 2018 року у конференц-холі «ДЕПО» відбувся VIII Щорічний форум з кримінального права та процесу «8th Kyiv Criminal Law Forum»!

Захід відкрила Зоя Ярош, адвокат, Президент ААУ, та Володимир Клочков, член Правління ААУ, керуючий партнер АО "Клочков та партнери".

І Сесія Форуму у форматі Public interwiev, була присвячена актуальним проблемам КПК та ідеям розвитку.
Модератором виступив Тарас Пошиванюк, адвокат, партнер EQUITY.
Участь у дискусії взяли: Олександр Лисак, адвокат, партнер EQUITY, Олександр Жила, прокурор Прокуратури міста Києва, Віталій Наум, член Правління ААУ, керуючий партнер Адвокатське об'єднання "Національна колегія адвокатів", голова Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області, Людмила Награбова, к.ю.н., старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого Управління НПУ, майор поліції.

В рамках сесії учасники обговорили, як на кримінальній практиці відбилася реалізація процесуального етапу судової реформи - «кримінального блоку» нового процесуального законодавства, який вступив в силу з 16 березня 2018 року.
У числі головних новацій цього блоку обговорювалося, зокрема, введення нового концепту обчислення строків досудового розслідування, яке «прив'язується» до моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а неповідомлення особи про підозру, а також нова опція для сторони захисту - можливість оскаржити повідомлення про підозру після закінчення двомісячного терміну з дня такого повідомлення.

Про корупційні злочини та НСРД говорили у 2 сесії форуму. Анастасія Гурська, адвокат, партнер АО "Клочков та партнери", співголова Комітету ААУ з кримінального права та процесу, виступила модератором сесії.

Про нюанси кримінальної відповідальності за зловживання впливом (за статтею 369-2 КК України) розповіла суддя Великої палати Верховного Суду Олександра Яновська. «Кримінальний закон не передбачає широкого тлумачення», - підкреслює спікер . Вплив здійснюється тільки в відношенні особи, уповноваженої на виконання функцій держави; дію або бездіяльність здійснюється не отримуючи неправомірної вигоди; одержувач неправомірної вигоди не використовує своє службове становище або повноваження у вузькому розумінні, акцентував увагу на головних кваліфікуючих ознаках "верховного" судді.

Регіна Гусейнова, адвокат, член Ради адвокатів Київської області свій виступ присвятила тактиці захисту клієнта в разі, коли мова йде про надання недостовірних відомостей в електронній декларації та незаконному збагаченні. Вона розповіла про нюанси нових законодавчих вимог щодо прозорості доходів всіх суб'єктів декларування, зазначивши, що навіть адміністративну відповідальність за відповідні правопорушення не варто недооцінювати , адже крім штрафних санкцією порушники можуть позбутися своєї посади (крім народних депутатів України).

Про алгоритм дій захисника для зміни безальтернативного запобіжного заходу в даній сесії розповідав Костянтин Пінчук, адвокат АО «Національна колегія адвокатів» Голова Київського відділення Комітету захисту прав адвокатів РА Київської області.

«У порівнянні з 2013 роком наша держава поліпшило свою позицію в міжнародному рейтингу на 13 пунктів, але очікуваного прориву в боротьбі з корупцією в Україні не відбулося», - констатував Михайло Подоляк, прокурор Генеральної прокуратури України, підкресливши, що діяльність нових спеціальних інституцій - національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - на кількості реально залучених до відповідальності чиновників, викритих у корупції, практично не позначилася.

Про нюанси роботи Національного агентства з виявлення, розшуку та управління актив, отриманих від корупційних та інших злочинів (АРМА) учасники форуму дізналися з перших вуст - від начальника управління виявлення і розшуку активів АРМА - Філіпа Проніна.
«За 2018 рік ми очікуємо отримати близько тисячі запитів від правоохоронних органів. Для порівняння: в минулому році, коли АРМА запустило свою роботу, відповідних звернень було всього 69. Це є індикатором того, що правоохоронна система відчуває реальну допомогу від тієї інформації, яку надає АРМА », - резюмував доповідач.

Паралельно тривала сесія «Legal Practice:курйози кримінального процесу», модератором якої виступив Володимир Рудниченко, адвокат, радник практики кримінального права МЮФ INTEGRITES.

Катерина Нікітюк, адвокат, відкрила сесію доповіддю про скасування підозри та інші зміни в КПК Україна, саме з погляду адвоката.

Як протидіяти незаконному вилученню вашого майна під час обшуку та не допустити його арешт розповів Олександр Лук’яненко, партнер VB Partners.

Адвокат зауважив, що під час обшуку правоохоронці часто грають не по правилам. В таких випадках, за словами Олександра, важливо правильно побудувати стратегію недопущення або скасування арешту такого майна, а також довести добросовісність володіння ним.

Про особливості кримінальної відповідальність юридичних осіб говорила Надія Вороницька-Гайдак. Пані Надія наголосила: «Уповноваженими особами юридичної особи слід вважати службових осіб юридичної особи, а також інших осіб, які відповідно до закону, установчих документів юридичної особи чи договору мають право діяти від імені юридичної особи».

Олег Татаров, адвокат, д.ю.н., професор, старший партнер Правової корпорації "Татаров, Фаринник, Головко", розповідав про якість змін до КПК, зокрема доповідач зупинився на впливі цих змін на проведення досудового розслідування.

Віктор Мороз, адвокат, керуючий партнер Suprema Lex, говорив про оскарження повідомлення про підозру, зокрема доповідь була присвячена курйозами кримінального процесу.

З завершальною доповіддю даної сесії виступила Марія Зелінська, суддя Солом’янського суду міста Києва. Суддя розповідала про актуальні проблеми екстрадиції та міжнародного розшуку, зокрема звернула увагу на судову практику та поділилась корисними порадами для адвокатів.

Захист прав адвокатів, одну з важливих тем для дискусії між адвокатами, розглянули у 3 сесії форуму. Модератором виступила Ольга Дмитрієва, голова Наглядової ради ААУ, керуючий партнер ЮК «Дмитрієва та партнери».

Володимир Клочков, адвокат, керуючий партнер АО «Клочков та партнери», член Правління ААУ, голова Комітету ААУ з захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, заступник голови Професійної спілки адвокатів України, член Ради адвокатів міста Києва, член Комітету захисту прав адвокатів НААУ, відкрив сесію з доповіддю на тему: «Порушення професійних прав адвокатів. Як захиститися?».
«Як захистити свою адвокатську діяльність? По-перше, внесіть відомості про адресу офісу та свій номер телефону до ЄРАУ. Крім того, запам’ятайте самі і повідомляйте своїх клієнтів, що немає такої адвокатської послуги як «відповідальне зберігання документів». А головне на чому я хочу наголосити – Ви повинні захистити не тільки клієнта, а й себе самого. Обговоріть з клієнтом і внесіть до вашої затратної частини по справі послуги охорони, якщо ви розумієте, що під час ведення справи може виникнути загроза вашому життю та здоров’ю» - зауважив пан Володимир.

Андрій Тригуб, к.ю.н., асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко та партнери» розповідав про проблеми дотримання територіально підсудності.

Старший детектив НАБУ – Артем Крикун-Труш, який говорив про проведення процесуальних дій відносно адвоката.

Тетяна Кузьмич, заступник начальника управління, начальник відділу по боротьбі з торгівлею людьми УПЗПТЛ ГУНП в Одеській області, присвятила свою доповідь особливостям використання поліграфа в кримінальному процесі.

Також в даній сесії взяла участь суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду - Надія Стефанів.

«Attorney Notes або що може стати в нагоді адвокату під час захисту клієнта» - тема паралельної 3 сесії форуму. Тарас Безпалий, адвокат, радник ЮК «Правовий альянс», виступив модератором даної сесії.

Вадим Іванін, адвокат ЮК «AMBER», розповідав адвокатське розслідування у кримінальному провадженні.

Про порядок обрання запобіжного заходу говорив Андрій Мазалов, адвокат, асоційований партнер та керівник кримінальної практики АО «Шевердін та партнери».

Адвокат Євген Ріяко, керуючий партнер ЮК «Riyako&Partners», у своїй доповіді звернув увагу на розумні строки під час досудового розслідування, а саме на інструменти впливу.

Про основні помилки адвокатів при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу говорив Михайло Келемен, адвокат АО «Національна колегія адвокатів».

Про захист в складних кримінальних справах: адвокатські міфи та реальність розповіла Ольга Просянюк, керуючий партнер AVER LEX, адвокат, к.ю.н., член дисциплінарної палати Київської міської КДКА України, Куратор Ініціативної групи із захисту прав адвокатів, член Правління Асоціації правників України, член Асоціації адвокатів України.

«Міжнародне кримінальне право, ЄСПЛ, Інтерпол і екстрадиція, розшук»- тема 4 сесії, модератором якої виступив Дмитро Сирко, адвокат керівник практики захисту бізнесу, партнер АО «MITRAX».

Сесію відкрив Денис Бугай, партнер VB PARTNERS. Адвокат побудував свою доповідь на тактиці захисту особи при розшуку, екстрадиції, зокрема наголосив на підставах для відмови в екстрадиції та поділився корисними порадами для адвокатів в екстрадицій них справах.

Віталій Власюк, адвокат, к.ю.н., керуючий партнер ЮК «e-Pravo», автор низки наукових та публіцистичних праць, голова та засновник ГО "Асоціація з пошуку та повернення активів", провів репортаж з Лондона: фінансові злочини та санкції США.

Людмила Козятник, екс-суддя Шевченківського районного суду м.Києва, у своїй доповіді відповідала на запитання: «Чому суддям важко ухвалювати виправдувальні вироки».

Завершив форум, і зокрема дану сесію Ярослав Лисенко, адвокат, керуючий партнер АО «Адвокатська сім’я Лисенко», голова Комітету ААУ з митного права. Пан Ярослав розповідав про недопустимість відеодоказів в кримінальному процесі.

Асоціація адвокатів України щиро вдячна всім учасникам та спікерам форуму за участь. Сподіваємось, ви отримали багато корисної інформації та практичних порад, які зможете застосувати в роботі вже сьогодні.

Особливу подяку висловлюємо Генеральному партнеру форумуАО «Клочков та партнери», Експертному партнеруЮК «EQUITY» та Професійному партнеру АО«Національна колегія адвокатів».

Також ми щиро вдячні партнерам форуму:ЮК «AMBER», "ePravo law firm", ЮК «Femida Legal Association», МЮФ «INTEGRITES», ЮБ «VB PARTNERS», ЮК «Suprema Lex», АО «MITRAX», ЮК «Правовий Альянс», АО «Шевердін та партнери», АО «Скляренко, Сидоренко та партнери», ПК «Татаров, Фаринник, Головко».

Велика подяка інформаційним партнерам:
Генеральному медіа-партнеру - видавництву "Юридична практика".
Медіа-партнерам: газеті "Юридична Газета","Закон і Бізнес", "Поради юриста", "Юридичний вісник України"
Інформаційно-аналітичному парнтеру-"ЛІГА:ЗАКОН"
Інтернет-ресурсам: "ЮРЛІГА", "Obozrevatel.ua", "Українське право",
"Lawyer.ua", "Протокол", "БІЗРЕЛІЗ", "Lойер", ІА"Vector News", "Femida.UA",
Журналам: "Юрист & Закон"
Компаніям та асоціаціям: "АПКБ", "Запорізька ТПП", "НІСЕ", "ЕАП",
"Ліпський маркетинг груп".Повернення до списку


 
ГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ