Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми виконання судових рішень в Україні»

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми виконання судових рішень в Україні»

Оплата членських внесків

25.04.2012

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми виконання судових рішень в Україні»

24 квітня 2012 року в приміщенні Київської Торгово-Промислової Палати відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми виконання судових рішень в Україні», який був організований Секцією фінансового права Асоціації адвокатів України.

Актуальність заявленої теми обумовлена тим, що виконання судових рішень Державною виконавчою службою - надзвичайно складна та розтягнута у часі процедура, яка іноді призводить до того, що виконання рішення вже втрачає сенс.

Модератором засідання виступила Тимченко Тетяна Анатолівна, адвокат,  голова Секції фінансового права Асоціації адвокатів України, президент Страхової компанії  «ЛЕММА -VITE».

Першим доповідачем засідання на тему: «Реалізація прав стягувача та боржника у виконавчому провадженні» став Директора Департаменту організації та контролю за виконанням рішень Центрального апарату Державної виконавчої служби Соломко Олексій Володимирович.

Пан Соломко розповів історію становлення і розвитку Державної виконавчої служби, сучасний стан і структуру ДВС. В ході доповіді було озвучено основні процедурні моменти, та деякі помилки, що допускають адвокати при зверненні судових рішень до виконання. Також було зазначено що теперішня редакція Закону України «Про виконавче провадження» поліпшила роботу як виконавцям так і адвокатам, які представляють сторону стягувача в даних правовідносинах. Стара редакція Закону давала змогу боржнику відтерміновувати та затягувати виконання рішення, а в деяких випадках взагалі зробити його неможливим. Наразі спостерігається тенденція збільшення виконання рішень немайнового характеру. В цілому за 2011 рік ДВС виконала робіт по поверненню стягувачам боргу на загальну суму 370 мільярдів гривень!

Наступним доповідачем засідання з темою: «Виконання рішень, як заключна стадія судового процесу» виступила заступник начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, к.е.н., Ковалко Наталія Миколаївна.

Пані Ковалко звернула увагу, що набрала чинності нова Інструкція.

Доповідачі на прикладах розкрили основні моменти, знаючи які можна уникнути частини проблем при виконанні судових рішень. Зокрема, було розкрито питання оскарження дій державних виконавців, охарактеризовано правові підстави зупинення виконавчого провадження.

Остання частина заходу стала підтвердженням тези актуальності тематики виконання судових рішень і була присвячена запитанням досвідчених представників адвокатського корпусу, які виникли в ході доповідей та відповідям на них.

Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ