Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Львівська презентація проекту з історії української адвокатури

Львівська презентація проекту з історії української адвокатури

Оплата членських внесків

17.05.2012

Львівська презентація проекту з історії української адвокатури

Оргкомітет проекту «Історія адвокатури України» під патронатом Клари Григорівни Маргулян розпочав його презентації у провідних вищих навчальних закладах країни юридичного спрямування.

Так, львівська виїзна презентація проекту відбулася 11 травня 2012 року на базі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. У заході взяли участь студенти, аспіранти і представники професорсько-викладацького складу юридичного та історичного факультетів цього ВНЗ, а також представники громадськості, яких зацікавив даний проект.
Відкрив презентацію голова львівського відділення Асоціації адвокатів України Василь Гринчук акцентувавши увагу на актуальності і завданнях проекту. Керівник проекту Ірина Василик окреслила пріоритетні напрямки досліджень в цілому, наголосила на вимогах до студентських та аспірантських робіт всеукраїнського конкурсу письмових робіт з даної проблематики та оголосила склад журі конкурсу. Координатор заходів проекту Віра Шитюк представила склад оргкомітету, охарактеризувала заходи, які передбачені під час реалізації проекту та очікувані результати в цілому.

У заході також взяли участь члени журі Всеукраїнського конкурсу письмових робіт з історії адвокатури України – Микола Литвин - в. о. директора Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України, професор, доктор історичних наук та Олена Аркуша - старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, кандидат історичних наук. О. Аркуша зазначила, що дослідження істориків та юристів у галузі історії права є дещо розірваними, а сама галузь ще не повністю уконстутуювалася, як наука. Тому даний проект охоплює міжпредметні зв’язки, є надзвичайно актуальним і на часі. А крім заявлених напрямків цікаво дослідити життя родин адвокатів минулих поколінь, їхню приватну і родинну кореспонденцію тощо.

М. Литвин наголосив на необхідності введення в науковий обіг нового масиву джерел з історії адвокатури України з метою її цілісної реконструкції і закликав досліджувати нещодавно віднайдені скандинавські саги про Галицько-Волинську державу і адвокатуру того часу, архів ЗУНР у Відні, архів УНР у Москві, матеріали Бібліотеки Народової у Польщі. А також презентував наукову монографію І.Б. Василик «Кость Левицький: від адвоката до прем’єра ЗУНР» – книгу про відомого адвоката Східної Галичини і його шлях до прем’єр-міністра.

Викладачі та аспіранти брали активну участь у обговоренні поетапних заходів проекту, задаючи конструктивні питання, радячи і надаючи свої рекомендації. Керівник проекту Ірина Василик делегувала голові львівського відділення ААУ Василеві Гринчуку повноваження організаційно координувати реалізацію проведення усього проекту, а члену журі конкурсу Олені Аркуші – повноваження змістовно координувати проведення конкурсу та інших заходів у рамках проекту у Львові та Львівській області.

Асоціація адвокатів України висловлює подяку керівництву юридичного та історичного факультетів ЛНУ імені Івана Франка за організацію у проведенні заходу. А також висловлює особливу подяку голові Львівського відділення ААУ, адвокату Гринчуку Василю Зеновійовичу та адвокату Сеніву Тарасу Володимировичу за організаційну та методичну допомогу у проведенні заходу.


Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ