Карта сайту > Головна> Новини ААУ> Адвокати України об'єднуються в Національну асоціацію

Адвокати України об'єднуються в Національну асоціацію

Оплата членських внесків

03.09.2012

Адвокати України об'єднуються в Національну асоціацію

Відповідно до нового Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" українські адвокати повинні створити органи адвокатського самоврядування.

Вищим органом адвокатського самоврядування в державі, згідно із Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", є З'їзд адвокатів України, який, за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України відбудеться 17 листопада 2012 р.

Результатом роботи з'їзду має стати створення національної асоціації адвокатів України, обрання Ради адвокатів України та формування інших органів адвокатського самоврядування.

Про це в ході прес-конференції в у Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрило, 23) розповіли представники громадських адвокатських об'єднань України.

Професійні громадські адвокатські організації, а саме: Спілка адвокатів України, Асоціація адвокатів України, Асоціація правників України, Рада адвокатів України зібралися, щоб обговорити складний процес реалізації новоприйнятого адвокатського закону.

«Сьогодні адвокати України, як ніколи, проявили єдність у поглядах на найважливіші проблеми реалізації нового закону про адвокатуру і вважають за необхідне звернути особливу увагу на підготовку передбачених законом установчих документів Національної асоціації адвокатів України, положенння про органи самоврядування адвокатури на місцях. Ми, представники громадських адвокатських організацій пропонуємо свою допомогу в підготовці таких документів і заявляємо про створення спільної робочої групи, до якої запрошуємо всіх бажаючих адвокатів.» - Сказала президент Спілки адвокатів України Лідія Ізовітова.

«Це епохальна подія в житті кожного адвоката і я закликаю колег бути максимально активними у роботі в регіонах, при проведенні регіональних конференцій та обрання кандидатів на всеукраїнський з'їзд, і в регіональні органи самоврядування. В цей момент не можна сидіти осторонь, тому що надалі від прийнятих сьогодні рішень і вибраних людей буде залежати ситуація в регіонах і робота самих адвокатів ", - зазначила президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва. Крім того, пані Дмитрієва додала, що проведення конференцій замість зборів адвокатів на місцях не суперечить новому закону, а на оборот, є демократичним способом формування органів місцевого адвокатського самоврядування, особливо у великих областях, де кількість адвокатів не мало.

У той же час президент Асоціації правників України Валентин Загарія висловив сподівання, що даний процес покладе початок об'єднанню та упорядкуванню роботи всіх юристів України з приведенням української юриспруденції до європейських форматів.

«Мені здається, що це перший крок у побудові самоврядної організації адвокатів і, може бути, наступним кроком стане деяке звуження і поєднання професій шляхом спочатку монополізації, тобто надання можливості представництва в судах виключно адвокатами з подальшою можливою уніфікацією та об'єднанням професій на базі адвокатури ", - заявив він.

При цьому, голова Ради адвокатів України Інна Рафальська. впевнена, що адвокати повинні побудувати таку організацію, яка буде розуміти, що таке адвокатський корпоративний дух і яким чином повинні об'єднатися адвокати з метою реалізації своєї професії.

«Актуальним залишається питання, щоб в адвокатському середовищі було сформована єдина думка щодо: правил адвокатської етики, які повинні прийматися з'їздом, статуту Національної асоціації адвокатів, компетенції органів самоврядування, які будуть діяти в регіонах», - зазначила І. Рафальська.


Повернення до спискуГЕНЕРАЛЬНІ ПАРТНЕРИПАРТНЕРИ КОМІТЕТІВІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ